Błyszczyk czy szminka – co wybrac

Błyszczyk czy szminka – co wybrać?

Wybór między błyszczykiem, a szminką nie jest prosty, a makijaż ust jest niejednokrotnie zwieńczeniem całej stylizacji. Od wyboru tego zależy więc to, jak będziemy się prezentować. Warto więc rozważyć, który z produktów sprawdzi się najlepiej.

Moc błyszczyków

Błyszczyk czy szminka – kosmetykimlodziezowe.pl
Błyszczyk czy szminka?

Nie da się ukryć, że młoda twarz wygląda delikatniej i lżej, jeśli zamiast pomadką usta pokryte są błyszczykiem. Błyszczyki są łatwiejsze w aplikacji, dobrze jest je stosować w ciągu dnia, nie musimy wtedy dbać o precyzyjne nałożenie kosmetyku. Błyszczyk sprawdzi się, gdy jesteś zabiegana i nie masz czasu, by przystanąć dla poprawienia make-upu. Błyszczyk jest niezawodny, gdy musimy zadbać o skromny wygląd. Jest więc doskonałym dopełnieniem makijażu do szkoły lub rodzinne spotkanie. Jeśli obawiasz się, że błyszczyk to nudny kosmetyk – nic bardziej mylnego! Możesz przebierać w różnorodnych błyszczykach, wybierać kolory, rodzaje i właściwości. Jeśli chcesz dodać figlarności stylizacji, sięgnij po błyszczyk w intensywniejszym odcieniu. Marzysz o podkreśleniu opalenizny wakacyjny, wybierz ten z drobinkami brokatu. Chciałabyś cieszyć się efektem botoksu na ustach, doskonały będzie błyszczyk powiększający usta. Błyszczyk ma więc prawdziwą moc, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jest on kosmetykiem silnie nawilżającym usta.

Niezawodna szminka

Błyszczyk czy szminka – kosmetykimlodziezowe.plPomadka sprawdzi się w przypadku, gdy musisz prezentować się naprawdę elegancko. Wymaga ona od nas jednak precyzji przy aplikacji. Nie ma w końcu nic gorszego niż wylewająca się z konturu ust szminka. Kolorów pomadek, ich właściwości i rodzaju jest bez liku. Na formalne okazje wybieraj pomadki w odcieniach delikatnej czerwieni, na te mniej formalne dobre będą pomadki w niestandardowych odcieniach. Wybieraj pomadki marek z wyższej półki, które będą trwałe i nie zostawią nieestetycznych śladów, gdy postanowisz napić się ze szklanki. Ostatnio popularnością cieszą się pomadki matowe. Najlepiej prezentują się te w jaskrawych i zdecydowanych odcieniach: czerwieni, wina i fuksji. Inne kolory mogą przygaszać twarz. Przy aplikacji matowej pomadki musisz być niezwykle precyzyjna, by usta zostały pomalowane z pieczołowitą dbałością. Matowe pomadki nie są wskazane jeśli masz wąskie i drobne usta, gdyż optycznie bardzo je zwężają. Żeby takie usta wydawały się pełniejsze, po pomalowaniu ich pomadką na środku smagnij je błyszczykiem.