lakier-do-paznokci - kosmetykimlodziezowe.pl

Czy słusznie wybierasz kolory lakierów do paznokci

Lubimy malować paznokcie, bo to sztuczka, która potrafi w chwilę odmienić nasz wygląd, podkreślić aktualny nastrój i emocje. Mnogość koloru lakieru, efektów, jakie na paznokciach czynią, wcale nie ułatwia decyzji o wyborze odpowiedniego kosmetyku.

Kolor a karnacja skóry

Lakier do paznokci - kosmetykimlodziezowe.pl
Lakier do paznokci – czy ten kolor na pewno jest dla Ciebie?

Po pierwsze musisz dobrze zastanowić się, jakiego koloru karnacji jesteś posiadaczką. Jeśli jasnej – sięgaj po lakiery o ciemniejszych, intensywniejszych barwach. Dobre dla Ciebie będę jaskrawe róże, czerwienie i fiolety. Zrezygnuj z lakierów o kolorach niebieskich, żółtych i zielonych. Przy cerze oliwkowej najlepiej sprawdzą się barwy metaliczne, pomarańczowe, ciemne czerwienie. Jeśli masz ciemną karnację, jesteś prawdziwą szczęściarą, bo pasują do Ciebie praktycznie wszystkie odcienie lakierów, unikaj jedynie ciemnych beży i brązów, by nie stapiały się z kolorem Twojej skóry.

Kolor a stylizacja

Pamiętaj, by kolor lakieru do paznokci rozważnie łączyć ze stylizacją oraz sytuacją, w jakiej ma się prezentować na Twoich dłoniach. Jeśli wybierasz się do szkoły lub rodzinne spotkanie, postaw na naturalny wygląd paznokci. Muśnij je lakierem bezbarwnym lub w odcieniu bladego różu albo beżu. W przypadku spotkania towarzyskiego, możesz do woli eksperymentować z kolorami. Najlepiej będziesz jednak wyglądać, jeśli kolor paznokci wkomponujesz w łaszki, które masz zamiar założyć. Pamiętaj też, że jeśli malujesz usta w intensywnym odcieniu, to kolor paznokci zbliżony do odcienia szminki będzie najtrafniejszy.

Kolor a kształt i długość paznokci

Lakier do paznokci - kosmetykimlodziezowe.plJeśli utrzymujesz raczej krótkie paznokcie, wybieraj lakiery o jasnych odcieniach oraz pastelowych. Przy dłuższych – możesz zaszaleć z kolorami ciemniejszymi i jaskrawymi, które idealnie prezentują się na długiej i smukłej płytce. Dlatego też dbaj o kształt paznokcia, staraj się piłować je regularnie na obły, migdałowy kształt. Tak dłonie będą wyglądać najkorzystniej, bo smuklej. Na tak spiłowanych paznokciach możesz eksperymentować z lakierami i ozdobami. Wybieraj lakiery, które tworzą na paznokciach chropowatą lub piaskową strukturę. Stosuj lakiery błyszczące i matowe oraz świecące w ciemnościach. Baw się cekinami, naklejkami, rysuj wzorki. Przy dobrze spiłowanych paznokciach i zadbanych dłoniach tego rodzaju triki będą wyglądać nieziemsko.

Jedna uwaga do wpisu “Czy słusznie wybierasz kolory lakierów do paznokci

  1. Myślę, że lakier trzeba przede wszystkim dobierać do stylizacji. Ja zazwyczaj mam krótko spiłowane paznokcie i faktycznie wolę delikatne, pastelowe kolory, choć mam jasną karnację. Mimo to myślę, że to najlepsze rozwiązanie dla mnie, tym bardziej, że raczej ubieram się w ciemne barwy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.