Kosmetykimlodziezowe.pl

Jak dbać o siebie, by uwodzić chłopaków?

Jak się okazuje mężczyźni nie lubią sztuczności, nie lubią więc nadmiernego makijażu, który zresztą w przypadku młodej twarzy wygląda karykaturalnie. Pamiętajmy zatem, by makijażem podkreślać atuty naszej urody, a nie je gasić.

Dyskretnie podkreślona uroda

Kosmetycznemlodziezowe.pl
Kosmetycznemlodziezowe.pl

Makijaż aby uwodził, musi być dyskretny a jednocześnie zalotny, figlarny i dziewczęcy. Nie przesadzajmy więc z nadmiarem nakładanych kosmetyków i umiejętnie wyrażajmy naszą osobowość makijażem. Przede wszystkim używaj korektora, jeśli Twoja skóra tego wymaga. To cudowny kosmetyk, który pomoże Ci ukryć wszelkie niedoskonałości cery, pamiętaj tylko, że właściwości korektora zależą w dużej mierze od jego koloru: zielony zakrywa wypryski i zaczerwienienia, różowy sprawdzi się przy szarej skórze i obrzękach, beżowy zakryje sińce, a biały rozświetli skórę. Aby wyrównać koloryt skóry, po aplikacji korektora zastosuj podkład dobrany do potrzeb Twojej cery. Pamiętaj, by nie przesadzać z nadmiarem kosmetyku; inaczej zamiast naturalnego makijażu będziesz mieć na twarzy maskę. Podkład musi być w miarę lekki i przede wszystkim doskonale stapiający się z kolorem Twojej karnacji. Aby utrwalić makijaż, całość wykończ transparentnym pudrem, najlepiej sypki, który zamiast nadawać kolor skórze – zmatowi ją. Jeśli chcesz nadać make-upowi figlarnego charakteru, użyj różu w subtelnym odcieniu lub rozświetlacza.

Siła tkwi w oczach

Kosmetykimlodziezowe.pl
Kosmetykimlodziezowe.pl

Pamiętaj o harmonii. Jeśli decydujesz się na wyrazisty makijaż oczu, nie przesadzaj z pomadką, jeśli chcesz nadać ustom charakteru, oczy muszą mieć naturalny wygląd. Najlepiej jednak sprawdza się podkreślenie głębi spojrzenia przy zachowaniu dyskretnego makijażu ust. W tym celu posłuż się eylinerem i narysuj grubą kreskę na górnej powiece. Na zewnętrzną stronę górnej powieki nałóż cień w ciemnym kolorze, zaś na jej wewnętrzną stronę – jasnym. Możesz wyjść poza powiekę i musnąć jasnym cieniem kąciki oczu. Wytuszuj rzęsy mascarą wydłużającą lub podkręcającą. Nie tuszuj rzęs dwukrotnie, by nie obciążać nadto oczu. Przy tego rodzaju makijażu zdecyduj się na pomalowanie ust szminką lub błyszczykiem w naturalnym odcieniu: beżu lub różu. Aby je optycznie powiększyć, obrysuj je wcześniej jasną konturówką i rozetrzyj ją. Do koloru ust dopasuj kolor lakieru, którym pociągniesz swoje pazurki. Jeśli chcesz, postaw na francuski manicure, który sprawdza się przy każdym makijażu i każdej stylizacji. Wykonasz go z łatwością w domu przy użyciu odpowiednich zestawów, które kupisz w drogerii.