Depilacja - kosmetykimlodziezowe

Jak depilować młodą skórę

Nie jest łatwo wyznaczyć wiek, w którym skóra gotowa jest na depilację. Kiedy jednak nadmiar włosków tu i ówdzie zaczyna drażnić, z przekonaniem sięgamy po kosmetyki do depilacji, by towarzyszyły nam one już zawsze.

Maszynką najprościej

Depilacja ciała - kosmetykimlodziezowe.plMłoda skóra silniej będzie reagowała na ból, jaki towarzyszy usuwaniu zbędnego owłosienia. Będzie również bardziej skłonna do podrażnień. Warto więc przemyśleć sprawę pierwszych depilacji i sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. Na pierwsze próby najlepsze będą zwyczajne maszynki do golenia. Posługiwanie się nimi nie wymaga umiejętności, a ich cena też nie nadszarpnie naszego budżetu. Pamiętajmy tylko, by pod żadnym pozorem nie golić suchej skóry! Najlepiej jeśli wraz z maszynką kupimy piankę do golenia, np. marki Venus. Pianka taka przygotuje skórę na działanie ostrzy, nawilży ją i odurzy nas ładnym zapachem.

Pamiętaj, by nie golić się pod włos! Zniwelujesz wówczas ryzyko bolesnego wrastania włosów.

Po zabiegu wymyj i zdezynfekuj maszynkę, jeśli masz zamiar ponownie jej użyć. Choć taki sposób na golenie jest najtańszy, najprostszy i najmniej bolesny i inwazyjny, niestety nietrwały. Włosy potrafią odrastać już następnego dnia.

Można inaczej – kremy depilujące, plastry

Maszynka do golenia - kosmetykimlodziezowe.plTrwalszym sposobem depilacji jest zastosowanie kremu depilującego, który rozpuszcza włosy. Krem taki może jednak uczulać i podrażniać wrażliwą skórę, przed jego pierwszym użyciem należy więc wykonać próbę uczuleniową, nakładając niewielką ilość kremu na skórę. Jeśli nie zauważymy żadnych niepokojących zmian, możemy użyć kremu do depilacji.

Nakładamy w tym celu warstwę kremu na miejsca, z których chcemy pozbyć się owłosienia i po kilku minutach zbieramy krem szpatułką dołączoną do opakowania. Po zabiegu w skórę wcieramy oliwkę opóźniającą odrastanie włosów. Najlepiej skorzystać z kremu do depilacji marki Tanita, która wypuściła na rynek serię do depilacji dla nastolatek – „Teens”.

Kosmetyki te wzbogacone są w substancje silnie nawilżające, które zapobiegają podrażnieniom skóry. Podobnie sprawa ma się z plastrami woskowymi do depilacji ciała. Choć jest to metoda najmniej przyjemna ze wszystkich omówionych wcześniej, to jej efekty utrzymują się najdłużej. Jeśli więc masz już wprawę w usuwaniu owłosienia maszynką, kremem i umiesz radzić sobie z podrażnieniami skóry, a chcesz cieszyć się uczuciem gładkości dłużej, możesz z powodzeniem sięgnąć po plastry. Odradzamy jednak taki sposób depilacji, jeśli nie masz wprawy z poprzednimi.

Jedna uwaga do wpisu “Jak depilować młodą skórę

Możliwość komentowania jest wyłączona.