jak-malowac-sie-bez-szkody-dla-cery

Jak malować się bez szkody dla cery

Lubimy się malować, choć zajmuje nam to niekiedy sporo czasu. Makijażem podkreślamy atuty naszej urody i zakrywamy niedoskonałości. Mnogość kosmetyków, ich coraz lepsza jakość zachęcają do malowania się coraz młodsze dziewczęta. Jak jednak podejść umiejętnie do sprawy, by cieszyć się zdrową cerą jak najdłużej.

Oczyszczanie i pielęgnacja

Makijaż dla nastolatek - kosmetykimlodziezowe.pl
Baza pod makijaż

Nie ma co ukrywać, malowanie się nie odbywa się bez szkody dla naszej cery. Im wcześniej rozpoczniemy przygodę z make-upem, tym szybciej nasza skóra może zacząć się starzeć, co jest naturalną konsekwencją regularnego nakładania makijażu. Najlepiej jeśli malowanie się odłożymy w czasie. Jeśli natomiast nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez makijażu, niech on będzie jak najdelikatniejszy.

Im mniej kosmetyków będziemy nakładać na twarz, tym dłużej będziemy cieszyć się jej naturalnym pięknem.

Druga rzecz: dawajmy skórze odetchnąć jak najczęściej. Dokładnie zmywajmy makijaż przed pójściem spać i starajmy się go nie nakładać, gdy pozostajemy w domu i nie musimy nadto się prezentować. Skóra musi mieć czas na regenerację! Do oczyszczania skóry używajmy kosmetyków dobranych do potrzeb naszej skóry. Raz w tygodniu stosujmy peelingi, maseczki lub ziołowe parówki, by dogłębnie oczyścić skórę i wspomóc jej regenerację.

Odpowiednie kosmetyki

Makijaż dla nastolatek - kosmetykimlodziezowe.pl
Makijaż dla nastolatek

Warto zainwestować w lepsze kosmetyki. Czytajmy więc etykiety i wybierajmy kosmetyki o jak najmniejszej liczbie szkodliwych substancji. Kosmetyki droższych marek często zamiast szkodzić skórze, pielęgnują ją. A to dzięki niskiej zawartości konserwantów albo ich braku.

Unikajmy produktów z formaldehydem, parabenami, parafiną, olejami silikonowymi i syntetycznymi barwnikami.

Rozejrzyjmy się za kosmetykami naturalnymi, które produkuje się z pierwiastków naturalnie występujące w przyrodzie. Aby mieć pewność, że żaden składnik kosmetyku nie będzie nas uczulał ani podrażniał naszej skóry, wybierzmy kosmetyki mineralne. Są one również polecane przy skórze tłustej ze zmianami trądzikowymi. Szperając po sklepowych półkach, możemy zauważyć, że coraz częściej kosmetyki wzbogaca się w składniki liftingujące i przeciwzmarszczkowe. To dobry wybór, jeśli chcemy opóźnić proces starzenia się skóry.

I jeszcze jedna sprawa: dbajmy o czystość narzędzi do makijażu. Pędzle muszą być regularnie myć i dezynfekować. Jeśli tego robimy, na pędzlach rozmnażają się bakterie, które w kontakcie ze skórą powodują powstawanie na skórze zanieczyszczeń, podrażnień oraz reakcji alergicznych. Jeśli chcemy cieszyć się zdrową i piękną cerą jak najdłużej, malujmy się więc z głową!

2 uwagi do wpisu “Jak malować się bez szkody dla cery

  1. Zgadzam się z tym, że młodej cerze potrzebne są odpowiednie kosmetyki o właściwościach pielęgnacyjnych. Nie uważam jednak, że ochronę cery zapewniają tylko drogie kosmetyki. Moja córka używa tych z ziaji, AA, czy Celan&Clear których ceny wcale nie są wygórowane. 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.