Jak walczyć z nadmiernymi kilogramami za pomocą kosmetyków?

Walka o wymarzoną sylwetkę spędza nam wszystkim sen z powiek. Stosujemy wymyślne diety, katujemy się na siłowni. A czy wiesz, że stosując odpowiednie kosmetyki, możesz wspomóc organizm w redukcji zbędnych kilogramów?

Czy wierzyć w skuteczność kosmetyków odchudzających

Aroma - kosmetykimlodziezowe.pl
Aroma

Oczywiście, nie możemy wierzyć, że nałożenie kremu zlikwiduje nam niechciane kilogramy od tak, ale podejmując się odchudzania, musimy zadbać o odpowiednie ujędrnienie skóry, by wyszczuplone ciało dobrze się prezentowało. I takie jest zasadnicze zadanie kosmetyków odchudzających: ekstremalne ujędrnienie i nawilżenie. Inną ich właściwością jest poprawa ukrwienia skóry, co przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej. Tego rodzaju kosmetyki likwidują również cellulit i rozstępy. By działanie kosmetyków odchudzających było efektywniejsze, ich aplikację zaleca się po uprzednio wykonanym peelingu.

Balsamy na zbędne kilogramy

Balsam - kosmetykimlodziezowe.pl
Balsam

Wiele marek ma swej ofercie balsamy i olejki, które lansują jako odchudzające. Weźmy chociażby „Body Diet Balsam” marki Soraya, „Body Shaping” – Lierene, „Expresso Slim” – AA, „Extra Slim” – Perfecta oraz cała gama balsamów do ciała z efektem chłodzącym marki Eveline. Ogromna siła tkwi w balsamach wprost z aptecznej półki. Często dedykowane są one kobietom, które chcą powrócić do figury sprzed ciąży, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z nich w innych okolicznościach. Pharmaceris, Palmers, Oillan, Tołpa, Bioliq – to marki proponujące silne specyfiki ujędrniające na uciążliwe kłopoty skórne. Jeśli natomiast nie mamy zaufania do popularnych marek, możemy zainwestować w kosmetyk ekologiczny. Przejrzymy ofertę takich producentów, jak: Beatwell, Bingo Spa, Bania Agafii.

Olejki eteryczne też są skuteczne

Już dawno udowodniono, że zapach olejków eterycznych korzystnie wpływa na proces odchudzania, stymulując organizm do różnorakich zachowań. Może on przy tym redukować stres, motywować do pracy nad sobą, nastrajając pozytywnie. Jeśli zależy nam na ujędrnieniu skóry i ogólnej poprawie jej kondycji, możemy z powodzeniem zastosować aromatyczną kąpiel w ciepłej wodzie zakropionej olejkiem z jałowca, rozmarynu lub imbiru. Detoksykację organizmu, a co za tym idzie – przyspieszenie odchudzania zapewni kąpiel w olejkach grejpfrutowych lub z kopru włoskiego. Dobrze zrobi nam również masaż ciała olejkiem różanym lub z ziaren sezamu. Jeśli nie możemy nikogo poprosić o uczynienie nam tej przyjemności, samodzielnie rozmasujmy kłopotliwe partie ciała.