kosmetyki podebrane mamie

Kosmetyki podebrane mamie – czy możesz mieć z nich pożytek?

Dużym plusem wynikającym z mieszkania z rodzicami jest fakt, że możemy korzystać z maminych kosmetyków. Często takie rozwiązanie nie jest najlepsze, bo skóra nastolatki i jej mamy mają zupełnie inne potrzeby jeśli idzie o kosmetyki. Są jednak przypadki, w których podebranie czegoś z kosmetyczki mamy nie jest obarczone ryzykiem.

Czego nie podbierać…

Kosmetyki podebrane mamie - kosmetykinaturalne.plSą pewne kosmetyki, których stosowanie przyniesie nam więcej szkody niż pożytku. Wynika to z prostego faktu, że młoda i dojrzała skóra mają odmienne potrzeby jeśli idzie o pielęgnację i makijaż. Mama używać będzie kosmetyków przeciwzmarszczkowych, liftingujących, o właściwościach silnie nawilżających. Ich konsystencja będzie cięższa, co może nadto obciążać młodą skórę, nie pozwalając jej oddychać i przyczyniając się do szybszego jej starzenia się. Nastolatka najczęściej powinna korzystać z kosmetyków o właściwościach antybakteryjnych, by likwidować wypryski i regulować wydzielanie sebum. Konsystencja takich kosmetyków będzie lekka, by nie blokować dopływu powietrza i nie tworzyć nienaturalnej skorupy na powierzchni skóry. Mamie nie podbierajmy więc kosmetyków do demakijażu i oczyszczania skóry. Nie korzystajmy również z maminych kremów do twarzy. Zrezygnujmy ze stosowania podkładu i pudru, których używa nasza rodzicielka. Uważajmy również na róże, bronzery i rozświetlacze. Niektóre z nich dedykowane są konkretnym typom cery i kłopotom, jakie może ona sprawiać.

A co podbierać 🙂

Kosmetyki podebrane mamie - kosmetykinaturalne.plBez szkody natomiast możemy stosować wspólnie z mamą żele do ciała, szampony i balsamy, jeśli tylko mamy taką potrzebę. Wymieniać możemy się kosmetykami do oczu: mascarami, eyelinerami, cieniami. Dzielenie się kosmetykami do ust też nie będzie nam szkodzić. Podobnie sprawa ma się z lakierami do paznokci i kosmetykami do włosów. Pamiętajmy jednak, że nadmiar stylizatorów nie robi dobrze młodym włosom. Przy wymienionych wyżej kosmetykach nie szkodzi dzielenie ich z mamą. Musimy jednak zważać na to, czy ich odcień oraz właściwości faktycznie będą pasować do naszej urody, stylizacji oraz okazji, w której mają się sprawdzić. Nie ma nic gorszego niż źle dobrany kolor pomadki, nietrafiona struktura cieni do powiek, które zamiast dodawać nam uroku, dodają nam jedynie lat.