Marki kosmetyków pielęgnacyjnych dla nastolatków

Praktycznie każda znana marka kosmetyków do pielęgnacji ma w swojej ofercie produkty skierowane do młodych ludzi, by pomóc im zapanować nad problemami niedojrzałej jeszcze skóry. Warto przyjrzeć im się bliżej, by przekonać się, że nie jesteśmy pozostawieni sami sobie w walce o doskonałą kondycję cery.

Nast.-26082015-06-kremCo słychać u najpopularniejszych producentów?

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem kosmetyków do pielęgnacji młodej cery. Co mają w swej ofercie najpopularniejsi ich producenci? Są to kosmetyki zarówno do oczyszczania, jak i konkretnych zadań specjalnych.

  • Nivea proponuje swoim klientom żel mycia twarzy, do demakijażu, 3w1: żel-peeling-maska, krem nawilżający o właściwościach matujących z dodatkiem podkładu.
  • Irena Eris ze swoją serią „Under twenty” to bodaj największy producent kosmetyków dla młodej cery. Ma ona w swej ofercie różnorodne żele do mycia twarzy, toniki, peelingi, podkład matujący dla młodej cery, punktowy korektor na niedoskonałości, kremy 3w1 z dodatkiem podkładu.
  • Podobnie sprawa ma się z marką Garnier, która wypuszcza na rynek coraz więcej kosmetyków dla młodych. Są to żele myjące, peelingi, płyny micelarne.

Nast.-26082015-06-makijazMniejsze marki kosmetyczne

Producent kosmetyków Mixa proponuje kosmetyki do demakijażu: mleczka, toniki, żele do mycia oraz kremy. To marka polecana przede wszystkim tym, którzy mają kłopoty z nadwrażliwą cerą. Podobnie sprawa wygląda z marką Afrodita, La Roche, Eucerin, Pharmaceris. Przy wyborze kosmetyków mniejszych marek musimy jednak kierować się problemami, jakie one niwelują, gdyż ich producenci nie reklamują ich jako kosmetyków dedykowanych wyłącznie nastolatkom. Tak samo musimy postępować z kosmetykami ekologicznymi, których pojawia się coraz więcej na rynku, i których działanie jest niejednokrotnie skuteczniejsze niż to ma miejsce w przypadku ich popularnych konkurentów.

Nie zniechęcajmy się więc przed wyszukaniem sklepu z kosmetykami naturalnymi w naszej okolicy.

Możemy również przejrzeć bogatą ofertę sklepów internetowych i zakupić pakiet pielęgnacyjny z rabatem. Nie warto oszczędzać żadnych środków na kosmetykach do codziennej pielęgnacji. Właściwie dobrane mogą czynić cuda, wpływając na kondycję naszej skóry i opóźniając procesy starzenia. I choć dziś wydaje się to nie mieć żadnego znaczenia, to w przyszłości będziemy cieszyć się zdrową i ładną cerą tylko wtedy, gdy już dziś o nią odpowiednio zadbamy.