mlode-wlosy-kosmetykimlodziezowe.pl

Młode włosy też wymagają pielęgnacji

Włosy nastolatek mogą wbrew pozorom również sprawiać wiele kłopotów i pozbawione odpowiedniej pielęgnacji tracą na urodzie. Do zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających młodych włosów trzeba jednak podchodzić z głową.

Kosmetyki naturalne

Pielęgnacja włosów
Pielęgnacja włosów

Młodym włosom nie sprzyjają zabiegi fryzjerskie takie jak: koloryzacja czy ondulacja. Decydując się na nie w młodym wieku, narażamy nasze włosy na przedwczesne starzenie się i zniszczenie. Najlepiej zatem jeśli pozwolimy naszym włosom rosnąć naturalnie, ograniczając wizyty u fryzjera do podcięcia końcówek. Dobrze zrobią nam jednak ekologiczne kosmetyki i naturalne metody pielęgnacji. Jeśli chodzi o kosmetyki ekologiczne, nie zawierają one substancji szkodliwych, które mogą podrażniać skórę, uczulać ją, działać toksycznie i rakotwórczo na organizm. Składniki tego rodzaju kosmetyków pochodzą z certyfikowanych, ekologicznych upraw; możemy więc być spokojni, że nie nakładamy na włosy substancji syntetycznych i groźnych dla naszego zdrowia i kondycji włosów.

Domowe zabiegi

  • W przypadku włosów przetłuszczających się możemy zastosować maseczkę, która pochłonie nadmiar sebum. W tym celu dwa jajka rozbijamy w miseczce, łączymy z kieliszkiem czystej wódki i sokiem z połowy cytryny. Miksturę nakładamy na umyte włosy. Po 15 minutach zmywamy ciepłą wodą. Jeśli chcemy jeszcze prostszym sposobem pozbyć się kłopotu przetłuszczających się włosów, kilka łyżek sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia rozpuszczamy w litrze wody. Mieszankę nakładamy na skórę głowy i włosy. Po 20 minutach zmywamy szamponem.
  • Podobne działanie ma ocet jabłkowy. Ćwierć szklanki octu jabłkowego mieszamy z pół litra wody i po umyciu głowy płuczemy w otrzymanej miksturze włosy. Jeśli jednak mamy problem z przesuszonymi włosami, które kruszeją na końcach lub wypadają, zastosujmy maseczkę z kwaśnej śmietany lub jogurtu. Jeden z tych produktów nakładamy na włosy i po 20 minutach zmywamy szamponem.
  • Żeby nawilżyć skórę głowy i wzmocnić włosy, oliwę z oliwek zmieszajmy z sokiem z cytryny i nałóżmy na włosy. Ważne, by zabieg połączyć z masażem skóry głowy. Po 20 minutach możemy maseczkę zmyć szamponem.
  • Właściwości wzmacniające włosy ma piwo. Możemy z powodzeniem więc płukać włosy najzwyklejszym piwem po każdym umyciu głowy albo użyć je jako składnika do innych regenerujących maseczek.Włosy

Jedna uwaga do wpisu “Młode włosy też wymagają pielęgnacji

  1. Nie zapomnijmy o tym, że koloryzacja w ogóle jest kiepska dla włosów – nie tylko młodych osób 😉 Szaleństwo szaleństwem, ale dbajmy także o nasz naturalny kolor 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.