podkład-kosmetykimlodziezowe.pl

Najlepszy podkład dla młodej skóry

Młoda skóra najczęściej nie potrzebuje ciężkiego makijażu. Podkład niekiedy można zastąpić kremem BB, który łączy w sobie funkcje kremu nawilżającego lub antybakteryjnego oraz fluidu. Krem taki pielęgnuje cerę i kryje niedoskonałości. Jeśli jednak chcemy sięgnąć po podkład z prawdziwego zdarzenia, w żadnym razie nie podbierajmy go mamie!

Zanim nałożysz podkład

Make-up - Kosmetykimlodziezowe.pl
Make-up

Wybór pierwszego podkładu to ogromne wyzwanie. Aby zmniejszyć ryzyko nietrafionego zakupu, wybierz się do drogerii i poproś o próbki interesujących Cię podkładów. Nie testuj kosmetyków na dłoniach i nadgarstkach, ale na skórze twarzy – wówczas test wypadnie najbardziej wiarygodnie.

Pamiętaj, że podkład musi mieć odcień identyczny jak cerę lub odrobinę jaśniejszy! W innym przypadku oszpecisz się, bo podkład zamiast stopić się ze skórą, stworzy na niej maskę.

Druga sprawa to codzienna higiena skóry twarzy. Nawet najlepszy podkład na nic się zda, gdy nie będziesz pamiętać o oczyszczaniu i pielęgnacji cery. W tym celu codzienne rano i wieczorem przed pójściem spać przemywaj twarz żelem oczyszczającym i osuszaj tonikiem. Raz w tygodniu pozwól sobie na peeling, maseczkę lub ziołową parówkę.

Wybór jest ogromny

Pielęgnacja - kosmetykimlodziezowe.pl
Pielęgnacja

Wchodzisz do drogerii i zastanawiasz się, które podkłady będą dla Ciebie idealne? W pierwszej kolejności powinnaś wybrać te, które w swej ofercie mają kosmetyki dedykowane młodej cerze. Takie podkłady nie obciążą zbytnio skóry i mogą przyczynić się do likwidacji wyprysków dzięki swemu działaniu antybakteryjnemu. Zawierają również mnóstwo substancji łagodzących i nawilżających młodą cerę, skutecznie matując i maskując jej niedoskonałości.

Wybierz serię kosmetyków „Under twenty”, w której skład wchodzi kilka podkładów. Z powodzeniem wybierzesz coś dla siebie. Jedne dobrze sprawdzą się przy skórze tłustej, inne przy mieszanej z przebarwieniami lub niedoskonałościami, a jeszcze inne będą dobre dla skóry suchej lub naczynkowej dzięki właściwościom nawilżającym. Kosmetykiem wartym uwagi jest podkład marki Manhattan „Clearface. Natural Mat Make-Up” – najlepszy będzie przy skórze z dużą liczbą niedoskonałości, ponieważ skutecznie je pokrywa, nie zatykając przy tym porów. Podobne produkty mają w swej ofercie: Soraya, Miss Sporty, Essence, AA i Eveline. Niewątpliwą ich zaletą jest powszechna dostępność oraz niewygórowana cena, nieprzekraczająca 30 zł.