tradzik

Naturalne sposoby radzenia sobie z trądzikiem

W okresie dojrzewania jesteśmy narażeni na problemy z trądzikiem bodaj najbardziej. Przyczyną takiego stanu rzeczy są zmiany hormonalne zachodzące wówczas w naszym organizmie, które prowadzą do pobudzenia gruczołów łojotokowych i nadmiernego wydzielania przez nich łoju. Kondycję skóry dodatkowo pogarszają: stres, zła dieta oraz zanieczyszczenia. Istnieją jednak sposoby radzenia sobie z tym wstydliwym problemem.

Drożdże niezawodne

Drożdże - kosmetykimlodziezowe.pl
Drożdże

O drożdżach i ich dobroczynnym wpływie na kondycję tłustej cery słyszy się co rusz. Najlepiej jeśli zamiast przebierać w lekach lub kosmetykach ze sklepowej półki, które mogą zawierać drożdże zanieczyszczone, w niedostatecznych ilościach lub przetworzone, a z pewnością okażą się droższe, we własnym zakresie możemy przygotować preparat, którym regularnie będziemy traktować skórę. Małe opakowanie drożdży piekarskich należy w tym celu rozgnieść z niewielką ilością ciepłej wody. Miksturę przykrywamy i odstawiamy na ok. 10 minut. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na twarz i ciało – jeśli zmagamy się z trądzikiem na innych partiach ciała. Po pół godzinie maseczkę zmywamy letnią wodą. Bardziej wytrwali, którzy chcą uzyskać szybką poprawę kondycji skóry, mogą drożdże pić. Paczkę drożdży piekarskich łączymy wówczas z wrzącą wodą lub mlekiem. Po ostudzeniu wypijamy.

Cebula też pomaga

Cebula - kosmetykimlodziezowe.plEkstremalnym, acz skutecznym sposobem na zdrowy wygląd skóry jest wykorzystanie cebuli w walce z trądzikiem. Cebula jest źródłem witaminy C, która bierze udział w tworzeniu kolagenu, kwercetyny usprawniającej krążenie krwi. Ma ona przede wszystkim działanie bakteriobójcze, ma to szczególne znaczenie przy tego rodzaju problemach skórnych, gdyż to bakterie obok zmian hormonalnych odpowiadają za powstawanie wyprysków. Aby przygotować skuteczną cebulową maseczkę na twarz, cebulę gotujemy co najmniej 5 minut, studzimy, zgniatamy widelcem i tak powstałą papkę nakładamy na zmiany skórne. Przy kłopotach z trądzikiem wskazane jest również jak najczęstsze spożywanie cebuli.

Siła ziół

Aby poprawić kondycję skóry, zamieńmy kawę, herbatę i sztucznie słodzone napoje na odpowiednie zioła. Pijmy napar z bratka, który zmniejsza łojotok i oczyszcza organizm z toksyn. Pijmy napar z pokrzywy, która reguluje produkcję sebum i zaopatruje organizm w niezbędne minerały. Przekonajmy się do rumianku, który ma działanie przeciwzapalne. Zapytajmy w sklepie zielarskim o mieszanki sporządzane, by pomagać skórze trądzikowej. Bez wahania możecie sięgnąć po herbatę „Dary natury” polecaną przy trądziku – zawiera ona kompozycję ziół pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych, co wpływa na ich skuteczność.

Zioła - kosmetykimlodziezowe.pl
Zioła dobre na wszystko :*