Oczyszczanie i pielęgnacja młodej skóry

Młoda skóra potrafi przysparzać wielu zmartwień: nadmiernie przetłuszcza się, innym razem – przesusza. Na miejscu dopiero co wyleczonych wyprysków pojawiają się nowe. Natomiast mnogość kosmetyków do pielęgnacji przyprawia o zawrót głowy. Czym się kierować przy ich wyborze i jak naprawdę dbać o kompleksowe oczyszczenie młodej cery.

Oczyszczanie

Oczyszczanie skóry
Oczyszczanie skóry

To na dobrą sprawę podstawa zadbanej cery. Jeśli nie będziesz regularnie pozbywać się z niej zanieczyszczeń, nie masz co liczyć na jej rewelacyjną kondycję. Oczyszczona cera lepiej oddycha, a co za tym idzie – może sama lepiej regulować różnorakie procesy, jakie w niej zachodzą. W oczyszczonej skórze lepiej też krąży krew, co usprawnia jej regenerację. Nie trzeba chyba dodawać, że czysta cera zwyczajnie lepiej wygląda. Aby oczyścić skórę twarzy, codziennie przed snem i rano po przebudzeniu stosuj antybakteryjne żele przeznaczone do jej przemywania oraz tonik. Raz w tygodniu zastosuj peeling, maseczkę oczyszczającą lub parówkę ziołową. Stosuj kosmetyki przeznaczone dla młodej cery, np. Ireny Eris z serii „Under twenty” lub Lirene bądź Nivea – „Young”. Są one wzbogacone w składniki antybakteryjne, które hamują powstawanie wyprysków.

Pielęgnacja

Pielęgnacja - kosmetykimlodziezowe.pl
Pielęgnacja

Choć wydaje Ci się, że Twoja cera nie potrzebuje niczego więcej poza żelem do mycia, to nie jest prawda. Samo oczyszczanie nie dostarczy skórze składników do tej prawidłowego funkcjonowania. Dobrze jeśli zainwestujesz w krem odpowiedni do typu Twojej cery. To nie jest prawda, że kremu muszą używać wyłącznie kobiety, którym zaczynają pojawiać się zmarszczki. Dobry krem nie tylko nawilży Twoją cerę, opóźniając proces jej starzenia, ale pomoże Ci również zapanować nad jej problemami.

Krem możesz wmasować na oczyszczoną skórę przed pójściem spać i rano przed nałożeniem makijażu. Fajnym rozwiązaniem będzie stosowanie kremu BB, który jest połączeniem kremu i podkładu. Nie musisz wówczas stosować grubych warstw makijażu, ponieważ krem taki zapewnia skórze zarówno doskonałe krycie, jak i estetyczny matowy wygląd.

Spośród marek oferujących tego rodzaju kosmetyki godne polecenia są: Barwa z serią „Siarkowa moc”, Mixa, Afrodita, AA oraz wspomniane wcześniej Irena Eris, Lirene i Nivea. Warto polecić do oczyszczania i pielęgnacji młodej skóry również kosmetyki naturalne, których oferta wciąż się rozrasta i może odpowiadać na potrzeby kapryśnych nastoletnich twarzy.

Jedna uwaga do wpisu “Oczyszczanie i pielęgnacja młodej skóry

  1. O cerę należy dbać od najmłodszych lat. Nie tylko odpowiednie mleczko do demakijażu, ale również tonik, żel czy peeling powinien stanowić wyposażenie każdej kosmetyczki. Nie wspomnę już o odpowiednim kremie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.