Detoks-kosmetykimlodziezowe.pl

Oczyszczanie organizmu

Toksyny gromadzące się w naszym organizmie to rzecz naturalna. Ważne jest tylko, by na bieżąco z nimi walczyć; inaczej możemy odczuć przykre skutki zatrucia – gorsze samopoczucie, spadek aktywności, wzrost wagi i wiele innych niechcianych objawów.

Oczyszczające zioła

Herbata - kosmetykimlodziezowe.pl
Herbata

Nie tylko środki dostępne w aptece mogą pomóc w usuwaniu toksyn z organizmu, skuteczniejsze mogą okazać się naturalne sposoby detoksykacji. Przede wszystkim zaufajmy sile ziół. Odpowiednio skomponowane mieszanki ziołowe pomogą w odtruwaniu organizmu. Fiołek trójbarwny, skrzyp polny, mniszek lekarski działają moczopędnie i napotnie; w taki też sposób usuwają toksyny nagromadzone w organizmie. Senes, rzewień, kruszyna i morszczyn pęcherzykowaty pozwalają usunąć resztki pokarmu zalegające w układzie pokarmowym, regulując pracę układu pokarmowego. Należy jednak uważać z ich ilością, ponieważ mogą działać przeczyszczająco. Zasadniczym organem oczyszczającym organizm z nieczystości jest wątroba; aby usprawnić jej pracę, zainwestujmy w wyciągi z karczocha lub ostropestu.

Doceńmy również pokrzywę, która uzupełnia niedobór podstawowych składników mineralnych w organizmie. Ma działanie moczopędne, przeciwzapalne, reguluje pracę skóry i narządów wewnętrznych. Pokrzywa sprawdzi się zarówno w naparze, jak i jako składnik sałatek. I zamiast kawy czy czarnej herbaty pijmy herbatę zieloną o właściwościach antyoksydacyjnych.

Inne sposoby na detoks

Oczyszczanie ciała - kosmetykimlodziezowe.pl
Oczyszczanie ciała

Detoks ziołowy można wspomóc dodatkowym działaniem. Chociażby dietą warzywno-owocową. Przez kilka dni należy spożywać wyłącznie warzywa i owoce o niskim indeksie glikemicznym. W trakcie diety nie należy pić kawy, alkoholu oraz palić papierosów. Zamiast tak restrykcyjnej diety można włączyć soki owocowo-warzywne do dotychczasowego jadłospisu.

  • Doskonale sprawdzi się sok jabłkowo-marchwiowy, który wpływa na perystaltykę jelit, oraz pomidorowy będący świetnym antyoksydantem.
  • Jeśli po przebudzeniu wypijemy sok z cytryny pozbędziemy się produktów przemiany materii, które nagromadziły się w naszym organizmie przez noc.
  • Podobnie zadziała sok z ogórka.

Dobrze jest włączyć do swojego grafiku ćwiczenia fizyczne – co drugi dzień możesz jeździć na rowerze, biegać lub odwiedzać siłownię. Nie w tym rzecz, by się forsować, a pobudzić organizm.