hpontyzujacespojrzenie

Patenty na hipnotyzujące spojrzenie

Nie bez powodu mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Tkwi w nich siła magnetyzującego spojrzenia, żeby jednak czerpać z niego, należy pamiętać o pielęgnacji oczu i odpowiednim makijażu.

Pielęgnacja przede wszystkim

Hipnotyzujace spojrzenie - kosmetykimlodziezowe.pl
Hipnotyzujące spojrzenie

Makijaż to nie wszystko. Aby prezentował się on jak najlepiej, trzeba zapewnić oczom codzienną odpowiednią pielęgnację. Ważną sprawą pozostaje dobrze wykonany demakijaż, by delikatna skóra pod oczami mogła swobodnie oddychać i się regenerować. Druga rzecz to regularne stosowanie silnie nawilżających kremów pod oczy z witaminą K i retinolem. Zapewniają one elastyczność skórze i opóźniają proces jej starzenia się. Możemy również pokusić się o kupno specjalistycznej maseczki na skórę pod oczami lub żelowe okulary. Najlepsze jednak będą domowe sposoby na radzenie sobie ze zmęczeniem skóry wokół oczu: stosujmy okłady z plasterków ogórka lub schłodzonych torebek herbaty. Jeśli pracujemy w zanieczyszczonych warunkach lub przed komputerem, wzmacniajmy oczy kroplami nawilżającymi. Niwelują one suchość i zmęczenie oczu.

Odpowiedni make-up

Paleta cieni do powiek - kosmetykimlodziezowe.pl
Paleta cieni do powiek

Nie wierzysz, że makijażem możesz powiększyć oczy i nadać głębi spojrzeniu? A jednak! Wystarczy, że poznasz parę trików. Zainwestuj w eyliner i obwiedź oko kreskami: na górnej powiece narysuj grubszą i wyrazistą, na dolnej cieńszą, którą rozetrzesz. Następnie użyj cieni w dwu odcieniach: ciemnym ziemistym lub brązowym oraz białym lub beżowym. Ciemniejszym muśnij górną powiekę na zewnątrz, jaśniejszym – wewnątrz, tak by cień nachodził na kąciki oczu. Teraz możesz zająć się rzęsami. Chwyć zalotkę i podkręć ekstremalnie rzęsy, by następnie je wytuszować wydłużającą mascarą. Możesz to zrobić dwukrotnie dla lepszego efektu, jednak pamiętaj, by drugą warstwę tuszu nałożyć dopiero, gdy pierwsza wyschnie. Podczas makijażu oczu nie zapominaj o brwiach – powinny być one elegancko wyregulowane, by podkreślać kształt Twojej twarzy. Wyczesz je i nałóż cień przeznaczony właśnie do makijażu brwi – ich kolor powinien być zbliżony do naturalnego odcienia, by nie tworzyć karykaturalnego efektu na twarzy. Tak wykonany makijaż oczu dobrze będzie komponował się z delikatnym make-upem twarzy i ust. Na policzki nałóż rozświetlacz, by nadać twarzy blasku. Zrezygnuj z intensywnych odcieni szminek. Postaw raczej na naturalne odcienie i błyszczyki, które sprawią, że to oczy właśnie będą uwodzić.

Jedna uwaga do wpisu “Patenty na hipnotyzujące spojrzenie

Możliwość komentowania jest wyłączona.