perfumy - kosmetykimlodziezowe.pl

Perfumy – warto w nie zainwestować

Chcesz skupiać na sobie spojrzenia innych, zwracać na siebie uwagę, budzić zachwyt i podziw gdziekolwiek się pojawisz. Czy wiesz jednak, że to nie make-up, fryzura i odjazdowe ciuchy z najnowszej kolekcji mają największą moc uwodzenia innych? Mowa oczywiście o perfumach.

Jak kupować perfumy?

Nie jest łatwo kupić perfumy. Jak najlepiej zabrać się do tej inwestycji? Tak właśnie, inwestycji, bo perfumy, aby były ładne i trwałe, muszą kosztować. Perfumy od gościa z bazaru, które kosztują 15 zł, to nie są perfumy! Trudno też liczyć na to, że gdy wejdziemy do drogerii i zaczniemy wąchać wszystko, co stoi na półce, to trafimy na te jedyne. Nawet jeśli jakiś zapach nam przypadnie do gustu, to po jego zakupie może się okazać, że wcale do nas nie pasuje albo trzyma się śmiesznie krótko, i szkoda było w ogóle pieniędzy na taki bubel. Jeśli wybieramy się do perfumerii, prośmy o próbki tych perfum, które nam się podobają. Będziemy mogli wówczas sprawdzić je na sobie, jak zachowują się w ciągu dnia, i czy faktycznie ich zapach nam odpowiada, gdy wywietrzeją.

Drogeria - kosmetykimlodziezowe.pl

I nie bójmy się wydać większych pieniędzy na perfumy. To zakup na lata, jeśli tylko właściwie je dobierzemy. Pamiętajmy: lepiej mieć na półce jedne dobre i droższe perfumy niż tysiące tanich i tandetnych, które zamiast podkreślać naszą osobowość, będą ją tłamsić.

I jeszcze jedna sprawa: przy zakupie perfum nie sugerujmy się niczyją opinią. Każdy ma inne preferencje zapachowe, na każdym też te same perfumy będą pachniały inaczej, więc fakt, że na koleżance jakiś zapach „dobrze leżał” nie znaczy wcale, że dla nas będzie on odpowiedni.

Zapachów jest od groma

Perfumy
Perfumy

Możemy przebierać w różnorodnych nutach zapachowych: kwiatowych, owocowych, orientalnych, korzennych i ciężkich wytrawnych. Wybór nuty zapachowej to kwestia nie tylko naszej osobowości, ale i pory roku oraz okazji, na którą perfumy są przeznaczone. W przypadku młodych ludzi perfumy mają służyć im na co dzień: do szkoły, na randki, spotkania towarzyskie i obiad u babci. Muszą więc to być zapachy w miarę naturalne, lekkie i delikatne, które nie będą drażnić. Dobrze, jeśli perfumy będą odzwierciedlały nasz tryb życia i zgrywały się z nastoletnim radosnym czasem obfitującym w zalotność, romantyzm, aktywność i pozytywną energię. Dobrze sprawdzą się w tej roli zapachy na bazie cytrusów i innych owoców. Wybierać można nie tylko spośród popularnych marek, np. Adidas, Puma, DKNY, a również z oferty zapachów lansowanych przez celebrytów oraz marek luksusowych, np. Lancome, Yves Saint Laurent, Calvin Klein.