Przegląd naturalnych kosmetyków dla młodej skóry-kosmetykimlodziezowe.pl

Przegląd naturalnych kosmetyków dla młodej skóry

Młodą skórę najłatwiej jest zniszczyć działaniem szkodliwych kosmetyków, skóra taka bywa jednocześnie tak kapryśna, że nie odpuszczamy testowanie na niej różnorakich specyfików, byle tylko poprawić jej kondycję. Dobrze w takim wypadku sięgać po naturalne kosmetyki, które nie tylko są skuteczne w swym działaniu, a również łagodnie obchodzą się ze skórą.

Specyfiki wspomagające regenerację skóry

Oczyszczanie skóry - kosmetykimlodziezowe.pl
Oczyszczanie skóry

Bogata jest oferta sklepów z kosmetykami naturalnymi. I choć wciąż jest kłopot z dostępnością tego rodzaju produktów, warto poszperać, by znaleźć kosmetyki, które spełnią oczekiwania naszej skóry i będą skutecznie walczyć z jej problemami. W przypadku skóry tłustej i trądzikowej sprawdzą się kosmetyki na bazie glinek i błota z Morza Martwego, hydrolaty i preparaty roślinne. Marka Bingo Spa ma w swej ofercie szereg maseczek regulujących pracę skóry i wspomagających walkę z wypryskami. Maseczka drożdżowa reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza widoczność porów i głęboko oczyszcza skórę. Podobnie działają: maseczka z błotem z Morza Martwego oraz maseczka z zieloną glinką, przy czym dzięki swemu silniejszemu działaniu polecane są one przy walce z trądzikiem. Marka proponuje klientom również peelingi, płyny micelarne. Naszym sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem będzie Olej Tamanu marki Alimoni – leczy on nie tylko wypryski i podrażnienia, ale niweluje blizny oraz rozstępy. Pozyskiwany jest on z nasion drzewa Tamanu obfitującego w składniki odżywcze silnie regenerujące skórę, tj. kwas kalofillowy oraz kallofilloidynę. Pomóc może również sól jeziorowa marki Rapan Beauty. Jej zaletą jest mnogość zastosowań, w jakich się sprawdza. Możemy rozpuścić ją w wodzie, by skorzystać z odżywczej kąpieli. Możemy płukać nią twarz lub stosować jako peeling. Sól jeziorowa leczy choroby skóry oraz niweluje ból mięśni.

Codzienne oczyszczanie

Jeśli zależy nam na codziennej pielęgnacji cery, warto zainwestować w hydrolat, którym będziemy przemywać twarz zamiast tradycyjnych kosmetyków popularnych marek. Hydrolaty są produktami ubocznymi powstającymi podczas destylacji roślin. Hydrolat różany sprawdzi się przy skórze tłustej; jako że wykazuje działanie łagodzące i gojące – może być stosowany przy trądziku i chorobach skóry. Podobnie działają hydrolat z liści oczaru i z kwiatu pomarańczy. Jeśli borykamy się z problemem blizn potrądzikowych, zainwestujmy w hydrolat z kwiatu kocanki, który regeneruje skórę i wspomaga gojenie się blizn.

Lekki makijaż - kosmetykimlodziezowe.pl
Lekki makijaż