Skuteczne odchudzanie? Skorzystaj z pomocy dietetyka i lekarza medycyny estetycznej

Wielu z nas decyduje się na odchudzanie samodzielnie – dieta i sport to podstawa. Jeżeli jednak zależy nam na szybkich i skutecznych rezultatach, warto poszukać pomocy. Dietetyk oraz lekarz medycyny estetycznej to dwie osoby, z którymi będziemy mogli uzyskać jeszcze lepsze efekty.

 

Niezależnie od tego, czy masz zamiar zrzucić kilka czy kilkadziesiąt kilogramów, warto zabrać się za odchudzanie z głową. Dobry plan to podstawa, ponieważ wtedy będziemy mogli zrealizować wszystkie nasze cele skuteczniej. Jednak nie każdy z nas ma czas na to, aby zajmować się planowaniem swojego procesu odchudzania. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy ekspertów.

 

Dieta jest najważniejsza

W odchudzaniu się najważniejsza jest dieta – to właśnie liczba dostarczanych do organizmu kalorii wpływa na ilość odkładanej lub spalanej tkanki tłuszczowej. Nie powinniśmy jednak decydować się na głodówkę – chociaż na początku możemy zauważyć rezultaty, to jednak po jej zakończeniu nasza waga szybko wróci do poprzedniego stanu.

 

Zaplanowanie diety najlepiej powierzyć ekspertom w tej właśnie dziedzinie – tutaj najlepszym wsparciem będzie dla nas dietetyk. Będzie mógł przygotować dla nas indywidualny plan diety, który będzie bazował na naszym zapotrzebowaniu na kalorie, trybie życia, stanie zdrowia, preferencjach. U dietetyka możemy wykonać też analizę składu masy ciała, co pozwoli na jeszcze dokładniejsze zaplanowanie idealnej diety.

 

Dietetyk może dostarczyć nam plan diety wraz z wykazem przepisów pozwalających na przygotowanie pysznych i dietetycznych dań, które będą dzień po dniu pomagały nam w zrzuceniu nadmiaru kilogramów i ukształtowaniu sylwetki. Oczywiście, może on również kontrolować nasze postępy i przygotowywać nowe plany diety wtedy, gdy będziemy chcieli wprowadzić zmiany.

 

Dla wielu osób dietetyk jest także dodatkową motywacją do zrzucenia nadmiaru kilogramów. Wobec tego wtedy, gdy masz problemy z utrzymaniem diety, to propozycja przeznaczona właśnie dla ciebie.

 

Zabiegi medycyny estetycznej dla odchudzających się

W uzyskaniu zachwycających rezultatów łącznie z dietą może pomóc nam także lekarz medycyny estetycznej. W repertuarze gabinetów oferujących zabiegi medycyny estetycznej możemy znaleźć pełną gamę usług przeznaczonych właśnie dla osób odchudzających się, które chcą zredukować ilość tkanki tłuszczowej, zmniejszyć cellulit, poprawić jędrność i elastyczność skóry.

 

Do wyboru mamy szeroką gamę zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają nam na uzyskanie bardzo dobrych efektów już od pierwszej sesji. Obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów jest kriolipoliza, czyli wymrażanie tkanki tłuszczowej. W tym celu stosuje się urządzenia zasysające fałdy skóry i obniżające temperaturę do 3 stopni Celsjusza. Przy tak niskiej temperaturze dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej, która następnie jest usuwana w procesach metabolicznych.

 

Możemy również zdecydować się na innego rodzaju zabiegi, na przykład z wykorzystaniem fal radiowych, masaże bańką chińską oraz masaże antycellulitowe, bandaże wyszczuplające, zabiegi z wykorzystaniem kosmetyków Guam. Bardzo dobre efekty przynosi także mezoterapia, która pozwala na dostarczenie aktywnych składników bezpośrednio w skórę, dlatego jest znacznie skuteczniejsza niż stosowanie kosmetyków nakładanych na skórę.

 

Do skorzystania z usług dietetyka oraz zabiegów medycyny estetycznej zaprasza Derma Clinica z Krakowa – klinika specjalizująca się w odchudzaniu i odmładzaniu z wykorzystaniem najnowocześniejszych światowych technologii. Warto umówić się na darmową konsultację już teraz!