krem-do-twarzy

Wybieramy krem do twarzy

Jako że z wiekiem zmienia się zapotrzebowanie cery na składniki odżywcze, pod żadnym pozorem nie powinniśmy podbierać kremów mamie. Nie znaczy to, że nie mamy korzystać z kremów w ogóle. Wskazane jest, byśmy chronili skórę przed przedwczesnym starzeniem i czynnikami zewnętrznymi. Aby jednak tak się działo, musimy sięgnąć po krem, który sprosta wyzwaniom stawianym młodej skórze.

Krem do twarzy
Krem do twarzy

Jaką masz skórę?

Zanim wybierzesz się do drogerii, zastanów się, jaki masz typ cery.

  1. Jeśli normalny, jesteś nieprawdopodobną szczęściarą; Twoja skóra jest elastyczna i pozbawiona niedoskonałości.
  2. Jeśli tłusty – skórę pokrywa warstwa sebum, jej pory są rozszerzone, a ona sama ma tendencję do wyprysków, choć w przyszłości zmarszczki nie pojawią się na niej szybko.
  3. Jeśli mieszany – skóra czoła, nosa i brody przetłuszcza się, zaś na policzkach ma skłonności do przesuszania się.
  4. Jeśli suchy – skóra nieustannie jest napięta i wysuszona. Ponadto pomyśl, czy zmagasz się z konkretnymi problemami w obrębie twarzy, np. trądzik, przebarwienia.

Dopiero wyposażona w taką wiedzę możesz ruszyć do drogerii w poszukiwaniu kosmetyku idealnego dla Ciebie.

Jaki krem wybrać?

Pielęgnacja twarzy
Pielęgnacja twarzy

Jeśli jesteś posiadaczką skóry normalnej, nie musisz inwestować w specjalistyczne kremy. Wystarczy, że będziesz regularnie nawilżać cerę, a zimą zastosujesz tłusty krem chroniący przed mrozem. W przypadku skóry normalnej dobrze sprawdzają się kosmetyki marki Ziaja. Jeśli natomiast borykasz się ze skórą tłustą, wybierz lekki krem, który ograniczy wydzielanie sebum i ładnie zmatowi skórę. Na ten typ cery dobrze działają kremy marki Barwa z serii „Siarkowa moc”. Jeśli masz skórę mieszaną, na kłopotliwe miejsca stosuj punktowo kremy antybakteryjne i matujące. Nie zapominaj jednak o nawilżaniu cery, zwłaszcza w okresie zimowym. Skóra sucha potrzebuje kremu tłustego, który głęboko nawilży i opóźni proces starzenia się. Ten typ skóry bowiem narażony jest najbardziej na działanie czynników zewnętrznych i starzeje się najszybciej. Sięgnij więc po krem nawilżający marki Nivea lub Lirene W przypadku konkretnych problemów ze skórą sięgnij po kosmetyki specjalistyczne. Najlepiej w tym celu wybierz się do apteki, gdzie farmaceuta pomoże Ci rozeznać się w ofercie kosmetyków dedykowanych cerze z konkretnymi problemami i doradzi, w jaki sposób używać konkretnych produktów.